موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

THKP-C /MLSPB 3. KONFERANS BELGELRİ

image_pdf

1- Parti, proletaryanın politik-askeri örgütüdür. Politik-askeri kadrolarıyla yukarıdan aşağıya demokratik-merkeziyetçilik esprisi altında kitlelerin politik, ekonomik, demokratik, ideolojik mücadelesinin öncüsü ve kitlelerin SP etrafında örgütlendirilip, bilinçlendirilip ve savaşa sokulmasının motorudur. MLSPB, bu işlev ve fonksiyonlarını gücü oranında yerine getirir.

2- Cephe, Partiye bağımlı, Parti çizgisi doğrultusunda mücadele eden devrimin silahlı savaş örgütüdür. Parti’nin asgari programını hayata geçirir. Kadroları politik seviyelerinden dolayı henüz parti kadrosu olmayan, ancak asgari formasyona sahip olmamalarına rağmen SP ve diğer mücadele biçimlerinin hayata geçirilmesinde aktif olarak yer alabilen, geleceğin parti kadroları olabilecek unsurlardır.

3- MLSPB/DK örgütlenmesini o günkü PASS kavrayışı temelinde oluşturmuş ve yapısı bu kavrayışın eksik ve hataları çerçevesinde eksik ve zaaflı bir yapı olarak kalmıştır. Bugün THKP-C’nin görüşlerine uygun ve kitleleri devrim saflarına çekmenin bir örgütlenmesi olmadığı tespit edilmiş, bu yüzden bu örgüt modeli reddedilmiştir. Bunun yerine görev ve fonksiyonları Cephe’nin görev ve fonksiyonlarına sahip (Silahlı Devrim Cephesi) oluşturulmuştur. Eski DK içinde yer alanlar konum ve seviyelerine oranla süzgeçten geçirilerek bu yapı içerisinde mevzilendirileceklerdir.

4- Halk Savaşının gelişimi içinde kitlelerin örgütlenmesi ve savaşa adapte edilmesiyle orantılı olarak, Halk Ordusu, bu Cephe örgütlenmesinin bağrından doğacaktır. Bu yüzden Cephe, bir anlamda Halk Ordusu’nun çekirdeğidir.

 

PDF INDIR

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.