موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Yoksul Filistin Halkının Umudu FHKC’nin 55. Kuruluş Yılını Selamlıyoruz

68
image_pdf

İngiliz emperyalizmi tarafından Balfour Deklarasyonu ile temelleri atılan ve 2. Paylaşım (Dünya) savaşı sonrası ABD emperyalizmi tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Siyonist işgalci varlık Filistin halkına her gün cehennemi yaşatıyor. Filistin halkı kendisine her gün cehennemi yaşatan işgalci Siyonist teröre karşı canla başla direniyor.

Marksist-Leninist çizgide kurulan, Ulusal kurtuluş ile toplumsal kurtuluşun gerçekleşmesi için silahlı direnişin vazgeçilmez koşul olduğunu savunan ve ısrarla ve kararlılıkla bu çizgiyi sürdüren, bu uğurda binlerce şehit ve tutsak veren ve rotasından hiç şaşmayan FHKC, emperyalizme ve Siyonist saldırganlığa karşı kesintisiz direnişi ile hem Arap ulusuna hem Türkiye halkına hem de dünya halklarına ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Irkçı İsrail’in “mutlak kötülük” olduğunu, işgalci varlığın kökünün kazılıp ve sökülüp atılmadan yoksul Filistin halkının rahat yüzü göremeyeceğini savunan FHKC, bu gerçeği uzlaşmacı ve tasfiyeci anlayışlara her zaman hatırlatmakla beraber aynı zamanda işgalci düşman karşında her daim ulusun ve direnişin birliğini savunmuştur.

Filistin halkı dün olduğu gibi bugün de ırkçı Siyonist saldırganlığa karşı tarihte eşine az rastlanır kahramanca bir direniş sergiliyor. Filistin’in bilgesi George Habaş ve işgalci düşman  tarafından suikast ile şehit edilen Ebu Ali Mustafa yoldaşlar, şanlı kuruluşunuzu 55 yıl önce direniş içinde gerçekleştirdi. Uzlaşmayı ve teslimiyeti reddeden Genel Sekreter Ahmed Saadat yoldaş, Anglo-Siyonist varlığın işbirlikçisi Oslo Otoritesi tarafından tutuklandı.

Bütün bu ortadan kaldırma ve tasfiye etme saldırılarını FHKC olarak, direniş çizgisine hep bağlı kalarak boşa çıkardınız. Emperyalizme ve İşgalci faşist düşmana karşı silahlı direnişi her şart altında ve koşulda 55 yıldır kesintisiz sürdürerek Filistin halkının umudu ve zafere olan inancının adı oldunuz.

Biz Türkiye işçi sınıfı ve halkımız adına THKP-C olarak, İşgalci Siyonist düşmana karşı canla başla direnen Filistin halkını, FHKC liderliğini, tüm üyelerini, şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları savaşçılarını coşkuyla selamlıyoruz. FHKC’nin şanlı 55. Kuruluş yılı kutlu olsun. Filistin davası THKP-C’nin davasıdır.

Yaşasın Filistin Direnişi!

Ya Özgür Vatan Ya Ölüm!

THKP-C/MLSPB

Merkez Komitesi

7 Aralık 2022

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.