موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Tasfiyeciligi Tescillenen DY Tarafından Katledilen Çokurovalı İki Devrimci

115
image_pdf

Gerek 12 Eylül öncesi ve sonrasını yaşamış olan devrimciler açısından, gerek yeni jenerasyon devrimciler açısından olsun DY denilince akla gelen ilk şey tasfiyeciliktir. Türkiye devrim tarihinde adı tasfiyecilikle anılan ve tescillenen DY, Nurettin GÜRATEŞ yoldaşın Akdeniz’e yönelik çalışmaları sonrası THKP-C sevdalıları KASABALILARIN giderek etkili olmaları ile birlikte zemininlerinin kaymaya başladığını farkettikleri anda hareketimize dönük provakasyonlara yeltenmişlerdir.

KASABALI devrimci Nurettin GÜRETEŞ’in yoldaşı THKP-C/MLSPB üyesi Bedir Ali AKARSU 1977’lerde tohumu atılan Çukurova’daki mücadelenin ilk kadrolarındandır. Bedir Ali AKARSU yoldaş tescilli tasfiyeciler tarafından 30 Temmuz 1979 tarihinde katledilmiştir.

Benzer saldırı birkez daha tekrarlanmış ve bir dönem DY saflarında mücadele eden ve DY oportünizmini ve tasfiyeciliğini yakından gören Arif YILMAZ yoldaş’a gerçekleştirilmiştir. Arif YILMAZ yoldaş ise 1978 yılında THKP-C/MLSPB saflarına katılılmıştır. Bu katılımı hazmedemeyen vede hızla boşalan zeminini tutabilmek için 10 Ağustos 1979 yılında tescilli tasfiyeciler tarafından katledilmiştir.

Bu ve buna benzer hadiseler hareketimizin geçmiş belgelerinde “sol içi çatışma” olarak nitelendirilmiştir. Aksine bu sol içi bir çatışma değildir. Eger doğru tanımlamak gerekir ise devrim ile tasfiyeciliğin çatışmasıdır. Bu böyle bilinmelidir.

Bizler Ege’den, Akdeniz’e KASABALI devrimcilerin yoldaşları olan 18’nde inandıkları dava uğruna canlarını ortaya koyan Muhammed ARSLAN’IN oligarşinin burçlarına dikeceğiz dediği PARTİ-CEPHE bayrağını taşıyan THKP-C sevdalılarıyız.

Yolumuz devrim yolunda düşenlerin yoludur!

Kurtuluşa kadar savaş!


  • EGE’DEN AKDENİZ’E KASABALILAR

BEDİR ALİ AKARSU

1957 yılında Adana/Kadirli’ye bağlı Akdam köyünde doğdu. Tarımla uğraşan orta düzeyde geliri olan bir ailenin çocuğu olarak, ilkokulu köyde, orta ve lise öğrenimini Kadirli’de bitirdi.

Lise yıllarında ’71 silahlı mücadelenin etkisi altında devrimci düşüncelerle tanıştı. Bu dönemde düzeni eleştiren bir konumdadır. Ve Diyarbakır Eğitim Enstitüsü’nde okurken, devrimci mücadele ile bağlarını güçlendirmiştir. Örgütlü bir Parti-Cephe savaşçısı olarak, bu süreçte yer almıştır.

Bu dönemde P-C’nin Kızıldere’de askeri yenilgiye uğraması sonucu P-C güçleri dağınıktır. Ve merkezileşmemiştir. P-C’nin ideolojik-politik düzeyde savunucusu olan bağımsız bir grup içinde yer almıştı. P-C savunucusu olan bu grup, her zaman gerçek P-C’lilerin mücadele içinde biraraya gelebileceklerini savunmuş, buna inanmış ve bunun gereğini yapmıştır.

Bir devrimci eylemde, oligarşinin kolluk kuvvetlerinin cezalandırıldığı bir eylemde, tamamen illegalite’ye çekilmek zorunda kalan B.Ali, bu dönemden sonra tohumları atılan ve filizlenen Çukurova’daki devrimci hareket içinde görev almıştır. Devrimci hareketin Çukurova’da gelişmesinde aktif rol oynayan B. Ali, devrimin, sosyalizmin, tüm sorunlarına karşı duyarlı, her göreve büyük bir sorumlulukla sahip çıkan insan olmuştur. O, 1978 Temmuzunda Nurettin Gürateş yoldaşın kanı ile bütünleşen MLSPB’ye katılım sürecinden sonra harekette artık üye konumunda yer almıştır.

B. Ali yoldaş, mütevazi, disiplinli ve halk adamı olma özelliklerini kişiliğinde cisimleştirmiştir. Bir halk savaşçısı olan B. Ali, politik-askeri nitelikleri yaşamında ve mücadelesinde somutlamıştır. Devrimci hareketimizin örgütlediği bir çok politik-askeri eylemde rol aldığı gibi, aynı başarıyı kitle çalışmasında da göstermiştir. 1977’lerde tohumu atılan Çukurova’daki mücadelenin ilk kadrolarındandır. Ve özellikle Karşıyaka’daki emekçilerin örgütlenmesinde birinci derecede sorumluluk üstlenmiştir.

KASABALI devrimci Nurettin GÜRETEŞ’in yoldaşı THKP-C/MLSPB üyesi Bedir Ali AKARSU 1977’lerde tohumu atılan Çukurova’daki mücadelenin ilk kadrolarındandır. Bedir Ali AKARSU yoldaş tescilli tasfiyeciler tarafından 30 Temmuz 1979 tarihinde katledilmiştir.

ARİF YILMAZ

1961 yılında Sivas’ta doğdu ve oldukça küçük yaşta Adana’ya geldi. Adana’da ilk-orta ve lise öğrenimi gördü. Devrimci mücadeleyle Endüstri Meslek Lisesi döneminde tanıştı. DY saflarında mücadele ederken, DY oportünizmini yakından tanıma fırsatını bulan Arif Yılmaz, 1978 yılında THKP-C/MLSPB saflarına katıldı.

Bu dönemde siyasal-pratik düzeyde hızlı bir gelişim göstererek, üye konumunda mücadelenin her alanında görev aldı.

O, 1975’lerde kabaran ve kendiliğinden yanı olan kitle mücadelesinin içinde, devrimci teoriyi kavrama düzeyine paralel olarak, devrimci mücadelede yerini-yönünü tayin etti. Özellikle Endüstri Meslek Lisesi ve İstiklal-Meydan-Döşeme mahalli alanlarında devrimci mücadelenin en ön saflarında yer aldı. Atatürk parkı, yurtların, okulların (Ticaret Lisesi, Mühendislik, Sanat okulları) faşist işgalden arındırılmasında aktif rol oynadı. Bir çok insanın devrimcileşmesi ve askeri-politik eylemlerde yetkinleştirilmesinde eğitici oldu.

Bir dönem DY saflarında mücadele eden ve DY oportünizmini ve tasfiyeciliğini yakından gören Arif YILMAZ yoldaş 10 Ağustos 1979 yılında tescilli tasfiyeciler tarafından katledilmiştir.

image_pdf
قد يعجبك ايضا

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.