موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Afrin Çocukları Saldırıyı Protesto Etti

327
image_pdf

HALEP – Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristlerin Halep kırsalının kuzeyi Afrin Bölgesi ve ahalisine saldırıları devam ederken, Afrin Kentinde çocukları bu saldırıları ve uluslar arası toplumun sessizliğini kınayan protesto eylemi düzenledi.

Bölge ahalisinin aktardıkları haberlerde Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristlerin bugün ‘de Afrin Kenti ve kırsalının muhtelif bölgelerine füze ve top ateşini sürdürmeleriyle bir sivil vatandaşın şehit düştüğünü kaydetti. Kaynaklar vatandaşların evleri ve diğer mülklerinde ciddi maddi hasar oluştuğuna dikkat çekti.

Afrin Çocuklarının bugün kent meydanında toplanıp Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristlerin saldırılarını protesto ettiklerini ifade eden kaynaklar; çocukların bu saldırıları ve uluslar arası toplumun sessiz tutumunu kınadıklarını aktardılar.

Kaynaklar Afrin çocuklarının bu saldırılara derhal son verilmesini talep eden ve Erdoğan güçlerin çocuk kadın demeden sivilleri katlettiğine dikkat çeken pankartlar taşıdıklarını kaydetti.

Günün ilerleyen saatlerinde SANA muhabiri; Erdoğan güçlerinin Afrin kırsalı Kantara Köyünde sivil yerleşim evlerini bombalamaları sonucunda bir çocuğun şehit, 4 vatandaşın da yaralı düştüklerini aktardı.

kaynak : SANA.SY

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.