موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Küba Mahallesi Direniyor

141
image_pdf

Hatun Ana’mızı Unutmayacağız…

12 Eylül karanlığının her yanı kapladığı günlerde bir avuç insan zindan kapılarından hiç ayrılmadılar. Hiç susmadılar. Zindanlarda direnen devrimci tutsakların dışarıdaki sesi, soluğu oldular. İşte onlardan biri de Hatun Anaydı. Didar ablayla birlikte zindan kapılarında devrimciler için mücadele ettiler. Hepsi bizim çocuklarımız, kızlarımız, oğullarımız, kardeşlerimiz diyerek tüm devrimcileri sahiplendiler.

Zindan kapılarından hiç ayrılmayan, 12 Eylül subaylarının yakasını bir an olsun bırakmayan o küçük, ısrarlı grup, git gide büyüdü. Bu mücadele ile Analarımızın bizlerin yüreklerinde ki yeri de büyüdü. Hatun Ana her zaman devrimcilerin yanında oldu. Yaşamı Tozkoparan Küba Mahallesinde geçti ve orada noktalandı. 4 Ocak 2014’te kötü bir sabaha uyandık ne yazık ki… Değerli ve sevgili Hatun Anamız 82 yaşında güneşli bir kış sabahı veda etti bizlere.

Asıl adı Elmas Albayrak olan Hatun Anamız, kapılarını her zaman devrimcilere açtı. Geçirdiği ani bir rahatsızlık sonucu aramızdan ayrılan Hatun Ana için 4 Ocak Cumartesi günü Bağcılar Cemevinde bir tören düzenlendi. Burada yapılan dini törenden sonra Tozkoparan Küba Mahallesindeki evine götürülen cenazeye buradan helallik alındı. Daha sonra Topkapı mezarlığında defnedildi.

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.