موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Birleşik Devrim Hareketi “Kasım Engin Anısına” Eylemler düzenledi

108
image_pdf

Halkların Birleşik Devrim Hareketi HBDH, 27 Mayıs günü faşist Türk devletinin Medya Savunma alanlarından Bradost alanına yönelik yaptığı hava saldırısında şehit düşen PKK merkez komite üyesi Kasım Engin anısına İsatnbul, Antep ve Konya’da bir dizi eylem gerçekleştirdi.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi HBDH açıklamasında “09 Haziran 2020 günü gecesi HBDH Eylül Amed İntikam Milislerimiz tarafından Konya’ da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ ne (Tigem) bağlı iş makinalarına, Antep Islahiye’ de iş makinalarına ve İstanbul Kartal’da yediemin depolarında bulunan araçlara yönelik sabotaj eylemleri düzenlenmiştir. Eylemlerde çok sayıda devlete ait araç yanarak kullanılamaz hale gelmiştir.”

“10 Haziran 2020 günü gece saatlerinde, HBDH Dilan Kortak İntikam Milislerimiz İstanbul Esenyurtta devlet kurumlarına ait park halinde bulunan iş makinalarına molotoflu eylem düzenledi. İş makinaları yanarak kullanılamaz hale getirildi. Eylemlerimiz 27 Mayıs 2020 günü ölümsüzleşen PKK MK üyesi, dağların filozofu, özgürlük savaşçısı Kasım Engin anısına yapılmıştır.” denildi.

image_pdf
قد يعجبك ايضا

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.