موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

LİMASSOL’DA ŞEHİTLER ANILDI

385
image_pdf

Kıbrıs’ın Limassol kentinde YPG savaşçıları Rızgar derik, Cihan Botan, Armanç Avareş, Bawer Siser, Avrin Garzan, Çektar Kato, Goran Serakaniye, Zerdeşt Cudi ve enternasyonalist devrimci Alper Çakas Anıldı

Theofilos Kürt Kültür Merkezin’de düzenlenen anma, bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 2018 de Efrin’de Şehit düşen 8 Savaşcının ve 10 gün önce şehit Düşen Inat Rojava ve 2 ay Önce Şehit düşen Rostem Jirki Anıldı. Kürt siyasetçi Lezgin Serhat şehit ailelerine bassalığı diledi. Amaçlarına bağlılıklarını vurguladı. Şehit yakınları adına konuşan  Süleymen Temel ise özgürlük mücadelesinin başladığı günden beri mücadele de yerlerini aldıklarını Kürdistan özgür oluncaya kadar şehitlerin yolunda yürüyeceklerini belirtti. Kürt halkına ve Kürt hareketinin Önderi Abdullah Öcalan’a başsağlığı diledi”.

THKP-C/MLSPB adına konuşma yapan Doğan Parmksız, “Değerli yoldaşlar Ortadoğu, emperyalist kan emiciler ve sömürgecilik tarafından bir kan deryasına çevrilmiştir. Daiş çeteleriyle bölge işgal edilerek halklara dönük katliamları, tecavüzleri , kadınların ve çocukların insan pazarlarında satılmaları, kitlesel idam törenleri, insanlık dışı bir çok politikaları emperyalist efendilerin gerçek yüzünü göstermiştir”.

Konuşmasını şu sözlerle tamamladı”Bu zulmün karşısında örgütlü halk hareketinin muazzam direnişi YPG- YPJ öncülüğünde , tüm uluslardan işçiler , ezilenler ,kadınlar, enternasyalist devrimciler ;Enternasyonalist özgürlük taburu bayrağı altında işgalci Türk devleti  ve Öso’cu çetelerine karşı serekaniye ve gri spide savaşıyor. Biz THKP-C/MLSPB Olarak bütün şehitlerimizi saygıyla anıyor, mücadelelerini zafere taşıyacağımızın sözünü bir kez daha yeniliyoruz”.

Konuşmaların ardından sloganlar atılarak anma etkinliği sona erdi.

image_pdf
قد يعجبك ايضا

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.