موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

FHKC: BETÜL ALTINDAL ENTERNASYONAL DEVRİMCİ

240
image_pdf
MERYEM ABU DAGGA: BETÜL ALTINDAL BÜTÜN HALKLAR İÇİN SAVAŞTI

Yoldaşlar Enternasyonalist devrimci yoldaşım Betül’ün ölüm haberini üzüntüyle öğrendim. Dün gece Gazze semalarında uçaklar dolaşıyordu ve ben kötü bir şeyler olacağını hissetmiştim. Bilgisayarımı açınca o acı mesajı gördüm. O benim kızkardeşim, dostum ve yoldaşımdı.

Ama biz ölüm meleklerine asla teslim olmayacağız ve bizden ayrıldığını asla kabul etmeyeceğiz. Kırmızı karanfilim Betül Enternasyonalist mücadelenin içinde açtı. Yalnızca kendi halkı için değil, bütün halklar için savaştı. Ve biliyoruz ki, şehitlerimiz asla ölmez, fikirleriyle yolumuzu aydınlatırlar.

Ben, Cephem ve halkım Betül yoldaşın hep yanımızda olduğunu hiç unutmayacağız. Onun ismi devrim şehitleri listesinde altın harflerle yazılacak. Yavrum benim, çalışkan küçüğüm. Senin yolundan yürüyeceğiz, söz veriyoruz…

Üzüntümden başka bir şey yazamıyorum. Ben seninleyim, sen bizimlesin. Sen yurtsever bir şarkı gibi yüzyıllarca dilden dile geçeceksin. Kendi adıma, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Merkez Komitesi adına, bütün cephemiz kadroları ve Filistin halkı adına yoldaş Betül’e saygılarımızı iletiyoruz.

FHKC: POLİTİK BÜRO ÜYESİ

MERYEM ABU DAGGA

MAYIS 2006

image_pdf
قد يعجبك ايضا

اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.