موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

…Afrin’de İşgale Karşı Savaşta “Türkiye Devrimci Güçleri’nden, Şehit Açıklamaları

424
image_pdf

Efrin’de  NATO’cu faşist Erdogan’ın, İşgalci ordusuna ve çetelerine karşı direnişte yer alan. Türkiye devrimci güçleri’nden örgütler THKP-C/MLSPB, TEKP/L, MLKP ve DKP . işgal saldırısının başladıgı 20 ocak 2018’den  bugüne Efrin’de şehit düşen savaşçılara ilişkin çeşitli tarihlerde açıklamalarda bulundular.

“TÜRKİYE DEVRİMCİ GÜÇLERİ’NİN AÇIKLAMALARI…

THKP-C/MLSPB;   AFRİN’DE, İŞGALE KARŞI SAVAŞTA RAMAZAN GÜLEKEN YOLDAŞ ŞEHİT DÜŞTÜ…

KARANLIGIN CÜCELERENE MEYDAN OKUYANLAR VE GECEYİ GÜNDÜZE KATANLARDAN BİR YİGİT DAHA…

Bilindigi gibi, 20 0cak günü NATO’cu Türk ordusu tarihsel ve faşist karakterine uygun bir şekilde Efrin’i işgal etme düşlerine kapılarak katil sürüsü olan ÖSO çeteleri ile birlikte, Efrin’i katliam ve talandan geçirmeye kalkıştı, lakin hesaba katmadıkları bir şeyler vardı oda karşılaştıkları çelikten devrimci iradeydi. faşist Türk devleti ve diktatörü Erdoğan 3 günde Efrin’i alacağız naraları atarken talancı çeteleri ve işgalci askerleri bu devrimci irade ve direniş karşısında dehşete kapılmışlardır.Halkları susturmaya çalışan katil oligarşi büyük bir hezimete uğrayacak ve devrimin iradesi karşısında diz çökeceklerdir.!
Bu destansı direnişte 27 ocak günü Efrin’in Raco ilçesinde Kevıre Ker (sağır kayalıklar) tepesinde önder Mahir Çayan’ın dediği gibi “biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” şiarını haykırarak düşmanla çarpışan Parti-Cephe’nin yiğit savaşçısı yoldaşımız Ramazan Güleken (Ulaş Bardakçı) Türkiye Halk Kurtuluş Cephesi’nin ölümsüzler kervanına katıldı. 2014 tarihinde Parti-Cephe saflarına katılan Ramazan yoldaş, ismini taşıdığı Ulaş Bardakçı yoldaşın düşlerinin ve özlemlerinin taşıyıcısıydı. şehirlerde katıldığı silahlı milis eylemlerinde ve çalışmalarda savaşçılığıyla ve analitik zekasıyla sürekli ön planda olan Ramazan yoldaş Parti-Cephe’nin 48. Yılının ilk şehidi olmuştur. Bu mücadele yılı Ramazan yoldaşın cesaretini kuşanma yılıdır.

Ramazan yoldaş, İşgalci düşmanla çarpışırken birlikte aynı çatışmada yer alan ve yaralanan yoldaşını güvenli bir yere taşıyarak tekrar çatışmaya devam eden yoldaşlarının yanına geçer, düşmanla çatışmayı sürdürür. girişilen çatışmada şehit düşen yoldaşını almaya çalışırken işgalci güçlerin attığı obüsle ölümsüzleşmiştir.
Ramazan yoldaş, emperyalizm ve faşizm karşısında silah kuşandı,halkın iktidarının namlunun ucunda olduğunu iyi biliyordu, halkın savaşçısıydı, zulme sömürüye ve cebre karşı bedenini hiçe saydı, Rojava topraklarında cihatçı çetelere karşı Enternasyonalist mücadele gösterdi ve faşist Türk oligarşisi’nin DAİŞ üzerinden gerçekleştiremediği işgal girişimini bu sefer bizzat işgalci-talancı askerleriyle gerçekleştirmeye kalkıştı. Ramazan yoldaş bu katliam, işgal ve talan önünde etten duvar ördü ve halkların kendi kaderini tayin etme hakkını Efrin halkının elinden almaya çalışan işgalci devletin diktatörü Erdogan’a , savaşçı ve fedai ruhuyla en güzel yanıt oldu.

Gülüşleriyle içimizi ısıtan ve devrim önderlerinin izinde halkların cesaretini kuşanan şehit yoldaşlarımız Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisiyle devrim yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.
Emekçi halkımızın yiğit evlatları; İşçiler, Emekçiler, Kadınlar ve öğrenciler halk savaşıyla Türkiye devrimini gerçekleştireceğiz. Bu savaş Türkiye emekçi halkına karşı açılmış bir savaştır. Bu savaş namus savaşıdır, namussuza kanlı hançer sözümüz. Efrin’de İşgale Türkiye’de faşizme karşı halkımızı savaş alanlarına Parti-Cephe saflarına çağırıyoruz…

EFRİN FAŞİZME MEZAR OLACAK
FAŞİZME KARŞI TEK YUMRUK TEK BARİKAT
KURTULUŞA KADAR SAVAŞ

04- 02-2018
THKP-C/MLSPB

 TKEP/L “Faşist Türk devletinin Efrin’i işgal girişimine karşı kahramanca savaşan Sinan Ateş (Emre Bora) yoldaşımız, siperi başında toprağa düştü.

Partimiz, Sinan yoldaşın kahramanca eylemiyle şimdi çok daha güçlü. Partimizin enternasyonalist savaşçı bayrağı Sinan yoldaşla şimdi çok daha yükseklerde.

Sinan yoldaş, tepeden tırnağa devrim, tepeden tırnağa Parti idi. Partiye ve ailesine yazdığı şu sözlerle devrime inancın, Partiye sonsuz bağlılığın eşsiz örneğini veriyordu. Şöyle sesleniyordu ailesine yazdığı mektupta:

Siz ailem; beni anmak, beni yaşatmak istiyorsanız devrimcilerin yanında olmalısınız. Her bir kadın yoldaşım kızınız; her bir erkek yoldaşım oğlunuz; her bir yoldaşım yoldaşınız’dır.

Sinan yoldaş, savaşçılığı, asker kişiliği kadar ilişkilerinde de örnek bir kişilikti. Bu sebepledir ki O’nun askeri yönü olduğu kadar günlük yaşamdaki ilişkileri, çalışkanlığı, özverili kişiliği karşısındakinde saygı uyandırıyordu. Bu yüzden sadece omuz omuza savaştığı siper yoldaşları değil, Kürt halkı da onu unutmayacaktır.

Sinan yoldaşın taşıdığı komünizm bayrağı şimdi yoldaşlarının ellerinde yükseliyor. Leninistler Deniz Gezmişlerden başlayıp Sinan yoldaşlara kadar uzanan savaşçı enternasyonalist geleneği güçlendirerek geleceğe; zafere kadar taşıyacaklar.

MLKP Rojava  Şehitlerimiz yolumuzu aydınlatıyor ve son sözü onlar söylüyor: Efrin Geçilmez,

Günlerdir yüksek savaş tekniğine dayalı, korkakça ve alçakça saldırılarla girmeye çalıştıkları Rojava topraklarında, devrimi savunan savaşçıların ve Efrin halklarının kahramanca direnişleriyle karşılanıyorlar” diyen MLKP/Rojava, Erdoğan ve çetelerinin Efrin’de sivilleri, çocukları katlettiğini, uçak ve toplarla Efrin ve köylerini harabeye çevirdiğini kaydetti.

Bu tarih yazımında, en önde yürüyenlerimizden biri Tirêj Alîşêr (Ruhat Aşkara) yoldaşımızdır. 27 Ocak 2018 tarihinde, Reco’daki Kevirê Ker tepesinde faşist Türk devleti ile savaşırken ölümsüzleşen Tirêj yoldaşımız, başından itibaren Efrin direnişinde yer alıyordu. Bulunduğu birlikte tim komutanlığı yapan Tirêj yoldaşımız, şehit düştüğü çatışmada el bombası mesafesinde düşmana hücum etmiş, o ve beraberindeki siper yoldaşları, çete sürüsünü ölü ve yaralılarını arkalarında bırakarak alandan kaçmak zorunda bırakmıştır. Faşist düşman onları ancak top atışlarıyla durdurabilmiştir. Onların alandaki cenazelerini getirmeye çalışan iki siper yoldaşımız şehit düşmüş, birlik komutanımız ise yaralanmıştır.

Faşist işgale karşı siper yoldaşlarıyla birlikte en önde yürüyen savaşçılarımız, kahramanca ve geride kalan herkese onur verecek bir duruşla ölümü yeniyor, ölümsüzlük bayrağını dalgalandırıyorlar. Başından itibaren Efrin direnişi içinde yer alan parti savaşçılarımızdan Ruhat Aşkara, Erdal Demirhan ve Sedat Akyüz farklı tarihlerde ölümsüzlük bayrağını dalgalandırdılar. Faşist işgalciler, Efrin direniş kahramanlarını ancak obüsler ve uçaklarla durdurabildiler” dedi.

“Aynı direnişte yer alan THKP-C/ MLSPB, BÖG, TKEP/L,  ve enternasyonalist siper yoldaşlarımızın da bu süreçte şehit ve yaralıları olmuş, ateşten kavgamız şehitlerimizle büyümüştür. 

DKP: “Hüseyin Cem Özdemir Ve Görkem Tuğal Yoldaşlarımız Ölümsüzdür

Türk devleti ve ona bağlı çetelere karşı Afrin’de işgale ve faşizme karşı direniş sergileyen Devrimci Komünarlar Partisi; “Efrin halkının yanında sömürgeci faşist güçlere karşı, Türkiye halklarının özgürlüğü ve Türkiye devrimi için savaşıyoruz. Bu savaşta Görkem Tuğal (Nurhak Cem) ve Hüseyin Cem Özdemir (Bayram Ali Akdeniz) yoldaşlarımız, faşist ordu ve dinci faşist çetelere karşı savaşırken toprağa düştüler.” açıklamasında bulundu.

Bu savaşta Görkem Tuğal (Nurhak Cem) ve Hüseyin Cem Özdemir (Bayram Ali Akdeniz) yoldaşlarımız, faşist ordu ve dinci faşist çetelere karşı savaşırken toprağa düştüler. Nurhak yoldaşımız, savaşın ilk haftasında 27 Ocak 2018 tarihinde Rajo’da Kevireker tepesinde faşist ordu güçleri ve çetelerini, YPG ve Türkiye’li devrimci güçlerden yoldaşlarıyla birlikte püskürttükten sonra, iki devrimciyle  birlikte faşist devletin obüs saldırısında şehit düştü.

EFRİN’DE İŞGALE TÜRKİYE’DE FAŞİZME KARŞI “KURTULUŞA KADAR SAVAŞ…

YOLUMUZ DEVRİM YOLUNDA DÜŞENLERİN YOLUDUR

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.