موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

…MLKP Rojava “Afrinde 3 Savaşçısının Şehit Düştüğünü Açıkladı

381
image_pdf

Şehitlerimiz yolumuzu aydınlatıyor ve son sözü onlar söylüyor: Efrin Geçilmez, Rojava Devrimi Yenilmez!” başlıklı açıklamasında,

Günlerdir yüksek savaş tekniğine dayalı, korkakça ve alçakça saldırılarla girmeye çalıştıkları Rojava topraklarında, devrimi savunan savaşçıların ve Efrin halklarının kahramanca direnişleriyle karşılanıyorlar” diyen MLKP/Rojava, Erdoğan ve çetelerinin Efrin’de sivilleri, çocukları katlettiğini, uçak ve toplarla Efrin ve köylerini harabeye çevirdiğini kaydetti.

Bu tarih yazımında, en önde yürüyenlerimizden biri Tirêj Alîşêr (Ruhat Aşkara) yoldaşımızdır. 27 Ocak 2018 tarihinde, Reco’daki Kevirê Ker tepesinde faşist Türk devleti ile savaşırken ölümsüzleşen Tirêj yoldaşımız, başından itibaren Efrin direnişinde yer alıyordu. Bulunduğu birlikte tim komutanlığı yapan Tirêj yoldaşımız, şehit düştüğü çatışmada el bombası mesafesinde düşmana hücum etmiş, o ve beraberindeki siper yoldaşları, çete sürüsünü ölü ve yaralılarını arkalarında bırakarak alandan kaçmak zorunda bırakmıştır. Faşist düşman onları ancak top atışlarıyla durdurabilmiştir. Onların alandaki cenazelerini getirmeye çalışan iki siper yoldaşımız şehit düşmüş, birlik komutanımız ise yaralanmıştır.

Faşist işgale karşı siper yoldaşlarıyla birlikte en önde yürüyen savaşçılarımız, kahramanca ve geride kalan herkese onur verecek bir duruşla ölümü yeniyor, ölümsüzlük bayrağını dalgalandırıyorlar. Başından itibaren Efrin direnişi içinde yer alan parti savaşçılarımızdan Ruhat Aşkara, Erdal Demirhan ve Sedat Akyüz farklı tarihlerde ölümsüzlük bayrağını dalgalandırdılar. Faşist işgalciler, Efrin direniş kahramanlarını ancak obüsler ve uçaklarla durdurabildiler” dedi.

“Aynı direnişte yer alan THKP-C/ MLSPB, BÖG, TKEP/L,  ve enternasyonalist siper yoldaşlarımızın da bu süreçte şehit ve yaralıları olmuş, ateşten kavgamız şehitlerimizle büyümüştür. 

RAMAZAN GÜLEKEN THKP-C/MLSPB

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.