موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Efrin Direnişinde TEKP/L “Kenan Aktaş’ın Ölümsüzleştiğini Duyurdu

419
image_pdf

Devrimci Güçler ve Enternasyonal Tabur’dan devrimcilerle birlikte aynı cephelerde kanlarımız birbirine karışarak savaşıyoruz. Avesta’nın, Tirej’in, Ulaş’ın, Nurhak’ın, Sinan’ın ve Taylan’ın gülüşlerini sonsuzlaştırmak için savaşıyoruz. Sonuna kadar YA DEVRİM YA ÖLÜM şiarımıza bağlı kalarak savaşacağız!

“Taylan Demircioğlu (Kenan Aktaş) yoldaş Afrin’de kahramanca savaşarak toprağa düştü” diye belirtilen açıklama şöyle devam etti;

“Taylan yoldaş Afrin savaşının ilk günlerinden beri oradaydı. Başında bulunduğu füze birimiyle düşmana etkili darbeler vurdu. Yine bir operasyon sırasında hava saldırısı sonucu BÖG ve YPG’li 4 yoldaşı ile birlikte ölümsüzleşti.

Taylan Yoldaş, yeni dönem yönelim ve şekilleniş hedefimizin, ancak ve ancak pratiğiyle kendini öne atan kadrolar tarafından yaşama geçirilebileceğinin farkındaydı. Bunun için en ön siperlere koştu. Tıpkı Sinan Ateş yoldaş gibi tarihsel önemdeki görevleri üstlenen yoldaşlarımızdan biri oldu.

Taylan Yoldaş, yaptıkları ve yarattıkları ile devrim yürüyüşümüze büyük katkılar sundu. Bir bütün olarak mücadele pratiği ile hep ileriye doğru yürümeyi ve yürürken taşıdığı umudumuzun kızıl bayrağını yere düşürmemeyi başardı”

AFRİN SAVAŞÇILARI ÖLÜMSÜZDÜR!

ZAFERE KADAR SAVAŞ

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.