موقع اممي ثوري ثقافي مناهض للامبريالية ومناصر لقضايا الشعوب حول العالم.

Afrin’e Saldırılarında Yine Siviller Kurban Gitti

395
image_pdf

HALEP – Erdoğan rejimine tabi güçler ve onlara tabi teröristler Halep kırsalının kuzeyi Afrin Bölgesinin muhtelif bölgelerine bombardımanlarını sürdürerek bugün de sivil vatandaşların şehit ve yaralı düşmelerine yol açtı.

Suriye’nin tamamında IŞİD, Nusra Cephesi ve Kaide tabanlı radikal terör örgütlere karşı operasyonlar haricinde tüm çatışmaların durdurulmasını öngören 2401 sayılı BMGK kararına açık ve aleni ihlallerini sürdüren Erdoğan güçleri ve komutalarındaki teröristler Mabatli Nahiyesine tabi Yahur Köyünde sivil evleri bombaladı.

Yerel kaynakların SANA muhabirine aktardıkları haberde; düşman saldırı sonucunda 35 yaşlarında genç bir vatandaşın şehit düştüğü, 8 sivil vatandaşın da yaralandığı kaydedildi.

Kaynaklar Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristlerin Afrin’de muhtelif belde ve köylere bombardımanlarını muhtelif tür silahlarla sürdürdüklerini ifade etti.

Bu arada yerel kaynaklar Erdoğan güçleri ve onlara tabi teröristlerin dün Afrin’in muhtelif bölgelerini bombalamaları sonucunda 20 sivil vatandaşın şehit, çok sayıda vatandaşın da yaralı düştüğünü aktarmışlardı.

K.Ö.

SANA.SY

image_pdf
قد يعجبك ايضا
اترك رد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.